Od kilkunastu lat jestem trenerem biznesu i na wykonywanie tego zawodu poświęcam osiemdziesiąt procent czasu w moim życiu zawodowym . Pozostałe dwadzieścia przeznaczam na coaching biznesowy i doradztwo personalne, oraz indywidualne zajęcia terapeutyczno – rozwojowe. Wszystkie moje pasje zawodowe mają ze sobą ścisłe połączenie i przynoszą mi ogromną satysfakcję. 

Jestem współzałożycielem i współwłaścicielem firmy szkoleniowo- doradczej TiM TRAINING, która z powodzeniem działa na rynku polskim od 2003 roku. Przez blisko dziesięć lat działalności przeprowadziłem setki szkoleń dla wielu firm i instytucji w tym : Deutsche Bank, Narodowego Banku Polskiego, Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Ministerstw: Rozwoju Regionalnego, Edukacji Narodowej, Środowiska, MSWiA, takich firm jak Johnson & Johnson, Hochland, Colep, Aegon, Polkomtel, Orlen, Bayer, Avon, BRE Bank, Daimler Chrysler, Izby Celne, PGNiG S.A. Karpacki Oddział Obrotu Gazem, Bombardier Transportation Polska Sp. z o.o., KUKE S.A., PZU S.A., PKO BP Finat Sp. z o.o., J&P AVAX S.A., Urząd Dozoru Technicznego, Euro Bank S.A., Mennica Polska S.A. i wielu innych. 

O 2003 roku ukazały się cztery książki mojego autorstwa, lub pisane wspólnie z Tomaszem Curlejem: „Powiedz Stop …” z 2003 roku, „Charakter na całe życie?” z 2004 roku, „9 milowych kroków do sukcesu zawodowego…” z 2006 roku, oraz „ Instrukcja Obsługi Twojego Faceta” z 2010 roku, przetłumaczona i wydana także w Czechach i na Słowacji w 2012 roku. 

Jestem stałym gościem audycji w radiowej „Trójce”, a Puls Biznesu, który systematycznie publikuje moje wypowiedzi, zaprosił mnie do prestiżowego klubu „Ludzie Pulsu Biznesu”. Mam także wielką przyjemność często występować w audycjach telewizyjnych TVP I, TVP II, TVN, TVN Style, Biznes TV, Superstacja, choćby takich jak : „Pytenie na śniadanie”, „Miasto Kobiet”, czy „Kino, kanapa, książki”.

Swoją drogę zawodową rozpocząłem pracą dla koncernu SONY we Frankfurcie i w Polsce, następnie przez dziesięć lat pracowałem w General Motors Poland, na różnych stanowiskach w tym Country Sales Manager GM DAT. 

Z wykształcenia jestem ekonomistą i absolwentem Wyższej Szkoły Handlowej w Warszawie ale moja pasja i obszar nieustannego dokształcania to psychologia biznesu, psychologia, oraz oddziaływania terapeutyczne. Uczestniczyłem w niezliczonej ilości kursów i szkoleń z tych zakresów. Przez wiele lat prowadziłem doradztwo rozwojowe w ramach portalu Depresja Stop, oraz TiM terapia i rozwój.