Zarządzanie Stresem TiM Training

Zarządzanie Stresem TiM Training

Widzą, kiedy ciało jest poddane stresowi.

Tomasz Curlej dodaje: „Już proste pytania o bolące stawy kolanowe, opuszczone jedno ramię, czy bóle w kręgosłupie lędźwiowym dają mi bardzo ważne wskazówki. Doskonale wiem, że już proste ćwiczenie wzmacniające stawy kolanowe poprawi poczucie bezpieczeństwa uczestnika”.

Dawanie takich rad jest możliwe wyłącznie wtedy, gdy trener, który prowadzi szkolenie, posiada szeroką wiedzę o funkcjonowaniu w biznesie, ale także tę dotyczącą metod autoterapii w pracy ze stresem.

Jak solidnie walczyć ze stresem?

Tomasz Curlej twierdzi, że nie da się poskromić stresu, jeżeli nie  dotrze się do jego prawdziwych źródeł. Można chwilowo obniżyć jego poziom lub nawet stłumić używając niewłaściwej praktyki antystresowej. Nieodpowiednio zastosowane praktyki wizualizacji mogą bardziej zaszkodzić, niż pomóc bo przyczyniają się do wyciszenia, ale także stłumienia emocji. Organizm nie pozbył się toksyn, które uszkadzają system nerwowy i odpornościowy.

A co ze stresorami indywidualnymi?

Mirek Słowikowski twierdzi, że bez ich odkrycia i stopniowej pracy nad ich neutralizacją nie mam mowy o trwałych skutkach. Do takiej diagnostyki służą specjalistyczne narzędzia SMART9. Jeżeli chwalono cię jedynie za zwycięstwa, a twoją koleżankę za bycie pracowitą, kolegę za bycie prawdziwym mężczyzną, to macie zupełnie inne stresory osobowościowe. Otoczenie, które nas stresuje jest wtedy odbiciem naszych własnych, głębokich stresorów. Odkrywając je i z nimi pracując, zaczynamy to samo, stresujące otoczenie, postrzegać inaczej.

 

więcej na:  http://www.timtraining.pl/blog/szkolenie-zarzadzanie-stresem/